דלג לתוכן הראשי
EN

היסטוריית המועדון

מועדון הגולף קיסריה ממוקם על שטחים בבעלותה של משפחת רוטשילד עוד לפני הקמת המדינה. כשהברון ג’יימס דה רוטשילד, שחקן גולף להוט, ביקר בעתיקות קיסריה וראה את הדיונות הסובבות אותה, הוא נזכר במגרשי הגולף החוליים של סקוטלנד והחליט שיום אחד יבנה מגרש גולף בקיסריה.

מימוש החזון

הפתיחה הרשמית של המועדון התקיימה בינואר 1961 תחת חסותה של גב’ דורותי דה רוטשילד, וכללה משחק ראווה בהשתתפות מקצוענים,  הגולפאי האמריקאי האגדי סם סניד והארי וייטמן מאנגליה, ובנוכחות קהל של אלפים, שכלל שרי ממשלה, שגרירים, וכל ה”מי ומי” של ישראל.

לורד ויקטור רוטשילד ושר החוץ אבא אבן פתחו רשמית את המועדון בחבטה מהטי הראשון ואחריהם נפתח משחק הראווה של 18 גומות בשיפוטו של לורד כהן, אז קפטן מועדון הגולף המלכותי והעתיק של סנט אנדרוז. המשחק התקיים ברוחות עזות והסתיים בניצחונו של  סניד עם תוצאה של 72 כנגד 74 של וייטמן.

גולף מקצועני בקיסריה

בשנים הבאות מלבד סניד ווייטמן, שיחקו בקיסריה מקצוענים רבים כגון בילי קספר (פעמיים אלוף התחרות הפתוחה והמאסטרס של ארה”ב), ברוס פליישר (אלוף ארה”ב לחובבנים), קורי פווין (אלוף התחרות הפתוחה של ארה”ב ב-1995). השיא הגיע בשנת 2012 כשאגדת הגולף טום ליהמן הגיע למועדון, ערך משחק ראווה והעביר קליניקה למאות מחברי המועדון.

בעולם הגולף החובבני מאז פתיחתו מארח מועדון הגולף של קיסריה תחרויות בינלאומיות רבות, כשגולת הכותרת היא משחקי המכביה בהם משתתפים כל ארבע שנים למעלה מ 200 גולפאים, מכל היבשות ומדינות רבות בעולם.

גם בצד החברתי בלט המועדון לאורך השנים עם ביקורם של שרים רבים ממדינות העולם, עשרות שגרירים ואישים ידועים אחרים, ביניהם כוכבי הקולנוע קירק דאגלס, דני קיי, פרנק סינטרה, שון קונרי, וכמובן לא מעט אושיות חברה מקומיות.

השדרוג לרמה הבינלאומית

בשנת 2009 החליטה הנהלת החברה להביא את מגרש הגולף לשורה הראשונה של הסטנדרטים העולמיים, ולשם כך שכרה את שירותיו של ארכיטקט היכל התהילה פיט דאי. לאחר עבודות של כשנה וחצי נפתח המגרש הבינלאומי החדש בקיסריה בעיצובו של פיט דאי.