דלג לתוכן הראשי
EN

בית ספר יסודי

בית הספר היסודי בקיסריה הוקם בספטמבר 2000 ופועל בפיקוח המועצה האזורית חוף הכרמל. כיום לומדים בבית הספר 375 תלמידים ב- 12 כיתות. בית הספר נבנה בסיוע כספי קרן אדמונד דה רוטשילד ומתקיימים בו לימודים המועברים בשיטות מתקדמות וחדשניות וכן לימודי העשרה רבים. ביה”ס ממוקם בסביבה עשירה במשאבי חקר ולמידה: שמורת חרובי קיסריה, מוזיאון רקנאטי, פסיפס הציפורים, בית הכנסת, המרכז המסחרי, עתיקות קיסריה, אזור התעשייה, האקוודוקט  וחוף הים. חלק ממקומות אלו מצויים על  “שביל  חוף הכרמל ” , שהוא מסלול בן כמאה ק”מ העובר בכל רחבי המועצה האזורית חוף הכרמל וחלקו עובר באתרי קיסריה ומאומץ על ידי בית הספר כחלק מלימודי סביבה ובמסגרתו הילדים מאמצים את האתרים, לומדים אותם ומנחים בהם.

בית הספר רואה חשיבות עליונה לחינוך החברתי והערכי ופועל רבות לקידום דרך ארץ , כבוד הדדי, בטחון ושייכות באמצעות חוויה דיאלוגית חיובית. תפישתו החינוכית של  בית הספר מעודדת מעורבות ,תרומה לקהילה ולחברה ותחושת שייכות של כל תלמיד אל המקום ולמדינת ישראל. אי לכך לכל תלמיד בבית הספר יש תפקיד המעניק לו אחריות ומעורבות ומפתח את מנהיגותו האישית. כמו כן, תלמידי והורי בית הספר מעורבים ביוזמות התנדבות בקהילה ומחוצה לה.

בית ספר קיסריה הוא בית ספר מקדם תקשורת המאמין כי כל תלמיד במאה ה-21 צריך להכיר ולהבין את עולם התקשורת לסוגיה השונים ולהיות צרכן נבון של אמצעי תקשורת. במסגרת זו לומדים הילדים תקשורת בן אישית  באמצעות דרמה, לימודי עיתונאות, תקשורת משודרת באמצעות רדיו בית הספר ותקשורת המונים. כמו כן לומדים הילדים אומנות, צילום סטילס ווידאו ואת שפת הקומיקס.

התלמידים יוצרים קשרים עם מגזרים שונים בפסיפס הישראלי והבינלאומי במסגרת קשריהם עם תלמידי מג’סר –א- זרקא, עם נוער דתי ועם ילדים מהתפוצות.

רחבה מרוצפת מובילה אל שער רחב ומעליו מתנוסס מבנה בצורת חית ועליו הכיתוב: בית ספר קיסריה.
מעבר לשער המשך הרחבה המרוצפת ומבנים

הלימודים בביה”ס מלווים בלמידה מתוקשבת באמצעות מערכות דיגיטליות מתקדמות. ההוראה בכיתות היא באמצעים מקוונים הן למורה והן לכל תלמיד בעזרת מחשבים ניידים. 

בית הספר שם דגש  על חיזוק תלמידיו בקצות הרצף:  עזרה למתקשים והעצמת המצוינים באמצעות קבוצות העצמה ועזרה בתחומים שונים. בבית הספר פרויקט ייחודי של  “מנטורים למצוינות  בקהילה”, במסגרתו אנשים מומחים בתחומם מנחים  קבוצות עניין של תלמידים. במסגרת לימודי ההעשרה בית ספר קיסריה הוא בית ספר רוקד, כל תלמידיו לומדים שעה שבועית ריקודי עם.

לביה”ס תוכנית טיולים עשירה, שמלווה ומשלימה את תוכניות הלימודים בגילאים השונים ועוסקת גם במורשת משפחת רוטשילד והכרות עם הסביבה הקרובה והרחוקה. בביה”ס פועל גם אולפן מוסיקה ובו לומדים תלמידים במגוון כלי נגינה: חליל, כינור, פסנתר, גיטרה, תופים ועוד. התלמידים לומדים בשעורים פרטניים ובקבוצות, כמו כן הוקמה בבית הספר מקהלה.

מנהלת בית הספר

הגב’ רונית גבע

טלפון

04-6360493